CZYM JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka coraz częściej gości w naszych życiach. Popularność zyskują różnego gatunku praktyki duchowe, medytacja, joga. Dużo ludzi korzysta z wsparcia specjalistów w celu przeżycia głębokich doznań duchowych. Powstają sklepy ezoteryczne. Czym właściwie jest ezoteryka, co ukrywa się pod tym wyrazem?

 Warto zacząć od tego, że jest to dosyć obfite zjawisko, mieszczące w sobie dziesiątki podejść. Większości społeczeństwa ezoteryka będzie kojarzyć się z czarami. Faktycznie, ezoteryka to wiedza nie dostępna, dążenie do wyższego poziomu świadomości i bardziej świadomego postrzegania otaczającego  świata. Połączona jest z rzeczami tajemnymi.

Ludzie interesujące się ezoteryką korzystają z numerologii, astrologii albo psychologii, w celu zgadywać przyszłość jak również dostawać natchnienie. Oprócz tego, regularnie korzysta się z zaklęć, wróżb czy obrzędów. Nadaje się również określoną symbolikę numerom, wyrazom albo rzeczom. Ezoteryka poprzez swoje założenia kładzie nacisk na indywidualnym oświeceniu człowiekai. 

EZOTERYKA W ZNACZENIU TRADYCYJNYM

Ludzie trudniące się aktywnościami ezoterycznymi występują na świecie od dawien dawna. Choćby w mitologii greckiej występowały wyrocznie. Wśród wszelakich tradycji od wieków istnieją szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej kulturze można przytoczyć szeptuchy i szeptunów – zaznajomionych z w medycynie ludowej, potrafiących rozumienia ludzkich utrapień. 

Latami postrzeganie takich ludzi było bipolarne – część używała z ich doświadczeń i wierzyła w każde słowo, dla innych byli oni zwykłymi szarlatanami, działającymi we współpracy z diabłem. Rytuały odprawiane przez ezoteryków kojarzyły się z złem. Ze względu na konflikt z naukami kościoła takie osoby często skazywane były na wygnanie.  

Dziś ezoteryka interpretowana jest inaczej. Sporo ludzi patrzy ją za warte zgłębienia zjawisko. Ludzie patrzą w gwiazdy, rozmyślają, analizują horoskopy. Wszyscy stara się posiąść prawdę na swój swoimi metodami

SKLEP EZOTERYCZNY – ATRAKCYJNOŚĆ TWORZY PODAŻ

Zwiększenie się popytu aktywnościami ezoterycznymi wywołał reakcję sprzedawców. Razem z wzrostem zainteresowaniem na ezoteryczne artykuły i serwisy, pojawiły się sklepy ezoteryczne. Są one odpowiedzią na zainteresowania klientów, którzy dzięki specjalne atrybuty, chcą wzmacniać doznawane odczucia i docierać znacznie głębiej w swoich duchowych przeżyciach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM ZNAJDZIEMY?

Należy przyjrzeć się artykułom będących na stanie w sklepie ezoterycznym. Pozwoli to zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie – czy sklep ezoteryczny jest dla każdego?

Jednym z podstawowych przedmiotów dostępnych w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Aromat uwalniany przez kadzidło w procesie spalania ma odświeżać przestrzeń i czyścić pomieszczenie, w którym jest rozprowadzany od zła. 

Kolejnym artykułem, który znajdziemy na półce  sklepu ezoterycznego są świeczki. Odznaczają się one zróżnicowaniem odcieni, wydalanych zapachów i zastosowań. Ułatwiają wejść w pozytywny atmosferę, przegonić złe moce, zwalczać napięcia. Świece stosuje się również do różnorakich obrzędów czy masaży.

Lubianym produktem są różnego rodzaju magiczne kamyczki, którym przypisuje się dane siły. Według ezoteryków mają wpływ one na nasze humor, pomagają w rozwiązywaniu problemów zawodowych. Ametyst, agat czy onyks to skały, które pomagają dochodzić do wenętrznej ładu, siły do działania, czy obfitość.

Sklep ezoteryczny to też rzeczy powiązane ze sportowym stylem życia – ekologiczne kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego asortyment tworzą róże rzeczy: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Zatem czy sklep ezoteryczny jest dla wszystkich? Odpowiedź brzmi: tak.