Psycholodzy zgodnie twierdzą, iż dzieciństwo to najistotniejszy okres w w trakcie naszego życia. To właśnie wtedy tworzy się dużo mechanizmów także fizycznych, ale przede wszystkim psychicznych. Dlatego tak ważna, głównie w młodzieńczych latach, jest rzetelna i szczegółowa piecza nad młodym człowiekiem.  

Przedszkole to strefa, która którą stworzono po to, aby opiekować się maluchami. prestiż tej placówki rozszerza się zwłaszcza w środowisku matek i ojców, którzy chcą, aby ich pociechy znajdowały się gdzieś, gdzie będą chronione. Troska rodziców o swoje pociechy jest bez wątpienia zrozumiała – podczas gdy oni są w pracy, chcą wiedzieć, że w tym czasie ich pociechy bawią się pod nadzorem nauczycieli. Waga kształcenia przedszkolnego rok w rok podnosi się – przez co wymagania w stosunku do placówek także. 

Co jest ważne w budowaniu przyjaznego przedszkola? I w których miastach powinniśmy ich oczekiwać?

Najbardziej istotnym szczegółem budowania dobrych relacji z maluchem jest czas, jaki poświęca mu opiekun – na zgłębienie jego potrzeb i predyspozycji. W tym zakresie wśród polskich przedszkoli prym wiodą przedszkola prywatne przedszkole w Toruniu, zatrudniające najbardziej kwalifikowanych opiekunów. 

Przyjazne przedszkole to miejsce, gdzie rodzice i dzieci czują się dobrze. Z tego względu wymagana jest duża częstotliwość konsultacji rodziców z wychowawcami tak, żeby powstało pomiędzy nimi obopólne poczucie zaufania. Przedszkole, powinno się kojarzyć z nauką, frajdą a także rewelacyjnie spędzonymi latami, to sprzyja maluchom w szybkiej asymilacji do nowego środowiska a także powoduje, że mały człowiek z chęcią oraz z radością na buzi przychodzi do placówki. kluczowa rzecz zarówno dla opiekunów jak i dla samego przedszkola. 

Na podstawie badań zadowolenia rodziców w czołówce najbardziej docenianych placówek w kategorii przedszkoli prywatnych aktualnie są takie miasta jak: Kraków, Rzeszów, Toruń, Warszawa, Poznań oraz Łódź. Jeśli chodzi o placówki niepubliczne – wyróżniają je przede wszystkim jakość opieki nad podopiecznymi a także masa gier i zabaw, które rozwijają dzieci. 

Nadrzędne cechy dobrego przedszkola:

    • Współpraca maluchów opiekunów i nauczycieli na najlepszym poziomie – systematyczne przekazywanie rodzicom informacji o progresie, słowa uznania, ale także obustronne sugestie 

    • Posiadająca wysokie kwalifikacje sztab nauczycieli oraz bardzo dobrze ułożona dyrekcja

    • Szczególnie ważnym fragmentem, na który zwraca uwagę kadra nauczycielska, stanowi rozwój wychowanków na wielu polach

    • najmłodsi rozwijają swoje zainteresowania i zdolności i posiadają przy tym zapewnione kompleksowe wsparcie a także kompleksową kontrolę opiekunów 

    • Każdy maluch jest ważny – jednostkowe stosunek do malucha, zaowocuje znalezieniem jego talentu

    • Przywiązywanie wagi do preferencji np. w kwestii jadłospisu – tutaj także powiela się punkt o obustronnej komunikacji między rodzicami oraz nauczycielami