Prywatne przedszkole w znacznie większej mierze są otwierane przez osoby fizyczne bądź stowarzyszenia. Niepubliczne przedszkole przeważnie mieści się w sporych domkach zbudowanych lub przystosowanych specjalnie do tego celu. 

Ile zapłacisz za czesne w przedszkolu prywatnym?

Nie da się ukryć, że to ile zapłacisz za przedszkole jest różne. W większych miastach takich jak chociażby Kraków za czynsz zapłacisz 1500 złotych. Za niepubliczne przedszkole w małym mieście zapłacisz mniej więcej 600 złotych miesięcznie.

Zalety przedszkoli niepublicznych

Na pewno zdecydowanie się na przedszkole to bardzo ważna decyzja. Zależy od niej dalszy rozwój a także bezpieczeństwo dziecka. Co roku wiele rodziców zastanawia się – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? Aby się na coś zdecydować trzeba poznać zalety tych miejsc. W tym artykule dowiesz się jakie są zalety przedszkola prywatnego.
  1. Wielki wybór zajęć dodatkowych – placówki niepubliczne oferują bardzo dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Są nimi na przykład robotyka, nauka gry na flecie, basen, zajęcia sportowe, nauka języka angielskiego, taniec.
  2. Mało liczne grupy – aktywności w placówce niepublicznej odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki czemu każdy maluch ma gwarancję idealnej opieki.
  3. Całoroczna dostępność – w placówkach prywatnych nie ma tak zwanej wakacyjne przerwy.
  4. Rodzic ma możliwość wyboru przedszkola z profilem – znajdziemy dużo przedszkoli niepublicznych profilowanych. Czyli na przykład przedszkole językowe, sportowe bądź artystyczne;
  5. Bardzo dobre wyposażenie – przedszkola prywatne zazwyczaj gwarantują nowoczesne sale,bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Ogrom atrakcji – przedszkola prywatne dają możliwość. Oferują zajęcia które dobierane są indywidualnie do umiejętności i zapotrzebowania każdego malucha.
  7. Profesjonalna kadra – prywatne przedszkola zapewniają zarówno pomoc psychologa, logopedy czy też pedagoga.
  8. Własna kuchnia – często w publicznych przedszkolach nie ma opcji aby przygotować dziecku konkretny posiłek, jak przykładowo bez mięsa. Placówki niepubliczne respektują żądania rodziców w tej kwestii.
  9. Bezpieczeństwo – każde przedszkole prywatne posiada indywidualny monitoring, a dodatkowo wstęp do placówki jest pod nadzorem.
Nie zapominaj, że chodzenie do przedszkola u każdego dziecka na początku jest stresującym przeżyciem. Z tego właśnie powodu trzeba zapewnić mu najlepsze możliwe warunki. Inwestycja w przedszkole prywatne w Krakowie jest wskazana. Warto zadbać o rozwój swojej pociechy, oraz o jego samopoczucie.