Przecieki w budynkach mogą wynikać z wielu różnych powodów dlatego ważne, by podchodzić do każdego zlecenia osobno. Pracę rozpoczyna się od sprawdzenia stanu miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Po analizie można znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Problemy z wilgotnością w różnych częściach budynków są spowodowane nie tylko z powodu opadów, ale również mgły, śniegu i wody w gruncie.

Dlaczego hydroizolacja jest konieczna?

Ważne jest dobre zabezpieczenie dachu przed destrukcyjnym działaniem wody, a także należy mieć na uwadze o zaplanowaniu ujścia wody, by nie dopuścić do takich nieprzyjemności w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed przenikaniem wody, a także blokuje negatywne działanie substancji odpowiadających za korozję, które są zlokalizowane pod ziemią.

Rynek ten wciąż się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy ma dostęp do innowacyjnych rozwiązań pomagających osiągnąć ten pomysł. Materiały służące do hydroizolacji piwnicy powinny być dobrej jakości, gdyż wybranie mało efektywnego surowca skutkuje jego krótkim użytkowaniem. Niezawodne środki, powinny odpowiednio być mocno dociśnięte do podłoża i zapobiegać przedostawaniu się wody do budynku.

Jak uniknąć wilgoci w piwnicy

Istnieje kilka możliwości by osiągnąć cel, jakim jest posiadanie suchego pomieszczenia.

Najbardziej znane z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Gdy w pomieszczeniu wyjdzie problem z wilgocią, a fundament jest niemożliwy do wykopania to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Ten rodzaj hydroizolacji cechuje się ochroną  piwnicy  poprzez ułożenie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz użyciu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym przypadku sięga się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich istniejących otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko część działań możliwych w takich sytuacjach. Zależnie od problemu można dostosować metodę, jednak przy takich działaniach lepiej umówić się z profesjonalistami Dobre Izolacje – zobacz z Warszawy, którzy kompleksowo i w najlepszy możliwy sposób pomogą rozwiązać ten problem. Firma z Warszawy posiada duże doświadczenie w zakresie hydroizolacji, a także odpowiedni sprzęt, który pozwala im dokonać satysfakcjonujących pomiarów, aby  zdiagnozować przyczynę zawilgocenia.