Naturalne olejki eteryczne zdobywają coraz większą sławę. Od wielu lat używanie są w celach aromaterapeutycznych, a nasze mamy wykorzystywały ich terapeutyczne cechy wspomagająco podczas leczenia dziesiątek schorzeń. Jednakże nie wszystkie produkty to naturalne olejki eteryczne wysokiej jakości. W jaki sposób odróżnić wartościowe naturalne olejki eteryczne? Jakie korzyści dają Ci 100% naturalne olejki eteryczne? Te i wiele innych tematów poruszymy w tym artykule.

Naturalne olejki eteryczne – Co to jest?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak najwyższej klasy esencje roślinne. Ich silny aromat zamknięty w każdej kropelce to dowód na to jak silnie zostały stężone. 

Do wyprodukowania jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego różanego potrzeba aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Takie olbrzymie skoncentrowanie olejku daje Ci szansę zastosowania mnogości dobrych właściwości rośliny.  

Naturalne olejki eteryczne są pozyskiwane na kilka sposobów, często wytwarza się je ze świeżych bądź suszonych ziół i kwiatów techniką destylowania parą wodną bądź hydrodestylacji.  

Dobroczynne właściwości naturalnych olejków eterycznych

Olejki eteryczne uzyskiwane tylko z surowców pochodzenia roślinnego posiadają szereg cennych cech. W zależności od Twoich potrzeb masz możliwość wykorzystać je na odmienne sposoby.

Aromaterapia jest jedną najbardziej popularnych metod zastosowania naturalnych olejków eterycznych – masz możliwość użyć dyfuzora lub przeznaczonego do tego kominka. Naturalne olejki eteryczne posiadają też dobroczynne działanie na choroby skóry. do tego celu możesz użyć paru kropelek naturalnego olejku eterycznego do wody podczas kąpieli bądź wymieszać z Twoim ulubionym balsamem.

Olejek lawendowy

posiada korzystne działanie wyciszające i relaksujące, wykorzystany w trakcie aromaterapii pomoże nam się rozluźnić a także wspomaga zasypianie. 

Olejek sosnowy

używany zwykle w sezonie przeziębień, doskonale służy w chorobach górnych dróg oddechowych, a leśny aromat przynosi ulgę zakatarzonym. Wykazuje działanie odświeżające jak też pobudzające, a także odświeża wykończony umysł.

Olejek z rozmarynu

jest to jeden z cenniejszych naturalnych olejków eterycznych. Jest pomocny w skupieniu a także wspomaga procesy myślenia. Używany bezpośrednio na skórę pomoże podczas walki ze skórką pomarańczową, będzie także doskonale odnawiał skórę.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego cennych właściwości pomagających walczyć z wirusami,bakteriami i grzybami. Można go stosować wspomagająco w walce z przeziębieniem, a nawet grypą. Użyty na naskórek doskonale leczy wypryski i zmiany skórne.

Tylko nautralne olejki eteryczne dają gwarancję skutecznego działania

Całkowicie naturalny wyrób, jakim są naturalne olejki eteryczne, zapewni Ci nie tylko wspaniały zapach ale również liczne właściwości lecznicze. Niestety w wielu sklepach znajduje się ogromna liczba zamienników a także wyrobów wątpliwej jakości. W jaki sposób zatem rozróżnić w pełni naturalne olejki eteryczne od substytutów? 

Najprostszym sposobem może być patrzenie na samą nazwę. Kiedy na buteleczce nie jest zaznaczone, iż jest to artykuł całkowicie naturalny, bardzo prawdopodobne, że w swoim składzie ma substancje szkodliwe a także chemiczne substancje wypełniające. Posiada on przyjemny zapach, ale nie powinieneś używać go w celach leczniczych oraz stosować prosto na skórę – na przykład do masażu bądź jako dodatek do kąpieli i kremu.

Jeżeli na buteleczce widnieje napis “olejek zapachowy” możesz mieć pewność, że jest to jedynie podróbka bezsprzecznie drogocennego naturalnego olejku eterycznego.Powinieneś także poszukać czy producent pokazuje przeróżne dokumenty dotyczące składników, sposobu produkcji a także klasy roślin użytych w celu stworzenia ekstraktu. Kiedy firma jest uczciwa i można łatwo poznać proces powstawania każdej partii, możesz mieć pewność co do dobrej klasy, a co za tym idzie najlepszego efektu.