Placówka leczenia uzależnień w Wandzinie ułatwia powrót do zdrowia wszystkim, którzy potrzebują wsparcia NFZ. Samodzielne wyjście z uzależnienia, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych graniczy z cudem. Z tego powodu warto skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który opiera swoje działania na metodzie społeczności terapeutycznej. Krokiem milowym w walce z uzależnieniem jest udział w terapii krótkoterminowej. Jest ona przeznaczona dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz wielu innych.

Na czym polega?

, że leczenie przeważnie nawet pół roku. Jest to okres, podczas którego dopasowywane jest odpowiednie leczenie. Decyduje o tym stan osoby uzależnionej. Można podzielić ten czas na 4 etapy, które sukcesywnie pozwalają osiągnąć pożądany cel. Na samym początku warto skupić swoją uwagę na wyglądzie oraz środowisku. Drugim etapem jest motywacja, która nam pozwala wprowadzić znaczące zmiany, które są zaczerpnięte z tego, w co wierzymy. Następny etap umożliwia poprawienie relacji z samym sobą oraz rodziną. Czwartym, a zarazem ostatnim etapem jest generowanie myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Ukończone leczenie daje szansę na samodzielne i udane życie bez nałogów.

Do rozpoczęcia terapii trzeba spełnić określone wymagania

Fundamentem przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie od lekarza. Nie wolno zapomnieć o lekach zażywanych na stałe, które będą odpowiednio dopasowane do czasu pobytu. Warto mieć na uwadze, że jeśli pacjent nie będzie posiadać zalecenia do przyjmowania leków, to nie zostaną one wydane. Koniecznością są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. W czasie pakowania każda osoba, która chce skorzystać z usług ośrodka musi pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. W żadnym razie nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: Wandzin – Ośrodek Terapeutyczny