Dla osób zaczynających swoją przygodę z własnym przedsiębiorstwem wybór pomiędzy mniejszą księgowością lub dużym biurem rachunkowym wyzwanie. Dużo bowiem jest zależne od tego jakie wymagania ma konkretna firma oraz w jakim charakterze możemy ją prowadzić. Jak dobrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do naszych wymogów w temacie finansów naszej firmy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usług księgowych 

Dużą wygodą, z uwagi na rodzaj organizacji swojego przedsiębiorstwa jest to, by nasza księgowa miała dla nas czas a także możliwość pozostania w ciągłym kontakcie. Notorycznie mają miejsce sytuacje niespodziewane, przez które nie możemy dojechać na ustaloną porę do siedziby firmy co może nam skomplikować rozwój wydarzeń. Powinniśmy zatem zwrócić uwagi na to, by wybrana przez nas instytucja posiadała niżej wymienione przymioty:

  • Prosty i krótki dojazd – w razie konieczności nagłego kontaktu
  • Jest usytuowana blisko nas – to daję możliwości aby oszczędzić czas na dojazdy i powoduje ogromny komfort w przypadku nagłych sytuacji
  • ilość pracowników – tak, żeby w razie choroby i chwilowej niedyspozycji pracownika, który prowadzi naszą korporacje, nie doszło do zaległości

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, rozbieżność między mniejszym a dużym biurem księgowym nie jest nazbyt duża. W pierwszej kolejność powodem jest to,iż w w obu przypadkach, mamy do czynienia z osobistą księgową dla której, rzecz jasna, będziemy klientem. Są osoby, które są zdania, że większe biuro księgowe jest dla nas bezpieczniejsze przez rangę a także sam fakt rozmiaru – więcej fachowców = brak problemów w temacie płynności obsługi. Jednak nie jest powiedziedziane że tak będzie, ponieważ większe przedsiębiorstwo to i większa odpowiedzialności i duża liczba zleceń i obsługiwanych kontrahentów – co może spowodować, że biuro przestanie wyrabiać się na czas z naszymi zaleceniami przez natłok obowiązków. 

Mniejsze lub duże biuro księgowe?

Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. W mniejszych biurach rachunkowych mamy mniejszą liczbę pracowników, jednak są oni dla nas bardziej dostępni i z racji na to, iż w większości są to przedsiębiorstwa, które znajdują się w bliskim otoczeniu. Natomiast ogromnym plusem wybrania usług dużych biur jest to, że posiadają oni dużo fachowców i dzięki temu, w przypadku choroby lub niedyspozycji naszej księgowej, posiadamy pewność, iż zawsze będziemy dobrze obsłużeni.

Przedsiębiorca, musi rozważyć wszystkie wyjścia w zależności od osobistych potrzeb i dostosować je do siebie. Osobista księgowa kraków w takich miastach jak Kraków, Łódź czy Warszawa, zawsze będzie niełatwym wyborem, gdyż zwłaszcza w dużych miastach wybór jest urozmaicony przez co trudniejszy.