Notatniki czy kalendarze spiralowane są zazwyczaj widziane jako jedne z najbardziej stylowo zrealizowanych produktów drukarskich. Technika spiralowania pozwala złączyć ze sobą kartki o znacznej grubości, a także wielostronnicowe projekty. Dzięki temu idealnie sprawdza się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Produkty spiralowane – charakteryzacja

Oprawa spiralna to proces, który łączy ze sobą strony najczęściej plastikową lub metalową spiralą – jest ona wkładana do dziur wzdłuż krawędzi kartek papieru. Wiele firm posiada również przeróżne kolory spirali – by produkt był możliwie mocno spersonalizowany. Spiralowanie używa się zazwyczaj dla dokumentów do 300 stron. Jedną z zwracających uwagę usług na rynku drukarskim jest propozycja firmy OandP – oferują oni realizację opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Fachowe wykonanie spiralowania gwarantuje wygląd wysokiej klasy, a także trwałość.

Dowiedz się, jakie są zalety spiralowania

Przed zamówieniem koncepcji do wydrukowania prawie nigdy nie myślimy nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Z reguły skupiamy się na kwestiach poglądowych, choć zagadnienia techniczne są równie ważne. Jeśli postawimy na spiralowanie, będziemy mieć pewność, że strony produktu będą się swobodnie obracać, pozostawać na swoim miejscu, a przede wszystkim nie będą się giąć i uszkadzać. Książek spiralowanych nie trzeba także przytrzymywać na danej stronie, by się nie zamknęła. Właśnie ze względu na to jest to jeden z najlepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane zezwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Ze względu na to mamy możliwość łatwego przeglądania, a także zajęcia minimalnej ilości przestrzeni na biurku czy stoliku.