Hiszpański jest jednym z najczęściej wybieranych języków obcych do nauki. Często można spotkać go w szkołach licealnych jako drugi język. Jest on także bardzo prosty w nauce. Czy przydaje się jednak poza szkołą? Zdecydowanie nie można go porównać do angielskiego, którym porozumiemy się w większości miejsc na całym świecie. Przeanalizujmy czy nauka hiszpańskiego się opłaca i w jakich miejscach będzie przydatny.

Hiszpański – język idealny na wakacje

Bardzo często myślimy o nauce języka obcego jeśli planujemy wizytę w danym kraju. Nie da się ukryć, że Hiszpania jest niezwykle często wybierana na wyjazdy weekendowe i wakacyjne. Warto jednak mieć świadomość, że nie tylko tam uda nam się porozumieć się po hiszpańsku. Aż 20 państw ma hiszpański jako język oficjalny, albo jako drugi język. To powoduje, że jest drugim najpopularniejszym językiem świata. Jeśli zdecydujesz się na wakacje w Ameryce Łacińskiej, Andorze albo Gwinei Równikowej to dogadasz się tam po hiszpańsku. Warto tutaj również wspomnieć, że aż 45 milionów Amerykanów porozumiewa się po hiszpańsku.

Chcesz szybko nauczyć się obcego języka? Wybierz hiszpański

Dzisiaj znajomość wielu języków obcych jest w cenie. Hiszpański jest więc doskonałym kolejnym językiem, ponieważ jest naprawdę łatwy do nauki. Część słów, jest podobnych do tych, które istnieją w angielskim. Jeśli znasz już francuski, włoski lub portugalski, to również nauczysz się hiszpańskiego w mig. Dodatkowo hiszpański jest fonetyczny, więc słowa czyta się dokładnie tak samo, jak są napisane.

Jakie są sposoby na naukę hiszpańskiego?

Jeśli masz możliwość nauki hiszpańskiego w liceum albo na studiach to jesteś już o krok do przodu. Z pewnością o wiele szybciej będziesz się swobodnie posługiwał językiem. Uczyć hiszpańskiego można się w szkołach językowych. Znajdują się one w całym kraju, również w Skierniewicach. Inną opcją jest znalezienie prywatnego nauczyciela i chodzenie na lekcje indywidualne, lub zainstalowanie różnych aplikacji na telefon. Ta ostatnia opcja jest o tyle ciekawa, że często można porozmawiać tam z rodowitymi hiszpanami. W ten sposób od samego początku zaczniecie mówić, a nie koncentrować się jedynie na teorii. Wybierając szkołę językową w Skierniewicach również zwróćcie uwagę na to, czy nauczyciele koncentrują się na umiejętności praktycznego posługiwania się językiem.