Muzyka na weselu to jedna z najistotniejszych decyzji jakie muszą podjąć Młode Pary. Jeszcze kilkanaście lat wstecz całkowicie zrozumiałym było wybranie zespołu muzycznego, jednak dzisiaj coraz częściej wybierany jest DJ. Odpowiednia muzyka na weselu zapewnia rewelacyjne przyjęcie, pewnie nikt nie chce mieć przyjęcia, na którym goście nie tańczą dlatego, że jest byle jaka muzyka. Jakie są różnice pomiędzy zespołem muzycznym a DJ i która opcja jest lepsza cenowo?

Wpis we współpracy z DJ Laskowski – dj na wesele.

DJ na wesele – jakie są tego plusy?

Przeważnie DJ ma zdecydowanie większą kolekcję muzyki, którą może na weselu zagrać. Aktualnie gdy posiada się wszędzie dostęp do internetu i włącza się muzykę na laptopie to można zagrać w zasadzie każdy możliwy kawałek. DJ przeważnie jest korzystniejszą cenowo opcją niż zespół muzyczny, szczególnie ze względu na to, że jest to jedna osoba. W zespole jest kilka osób, do tego mają instrumenty i wkładają w to duży wysiłek fizyczny więc też cena za nich jest większa. Następnym plusem DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w pracy to muzyka może dalej lecieć. W przypadku zespołu muzycznego przerwa na jedzenie przerwę w graniu, a są zespoły, które planują takie przerwy co kilka kawałków. Opłata DJa bez wątpienia jest różna w zależności od miasta, jego doświadczenia i prestiżu. Bez dwóch zdań w Warszawie spotkamy zupełnie inny koszt niż w dużo mniejszej mieście.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. Taką decyzję często podejmują pary, które na swoim weselu planują mieć więce wiekowych gości. W dawnych czasach nie do pomyślenia było zatrudnianie DJa i wiele ciotek i wujków mogłaby zwyczajnie mieć problem z zabawą. Zespół muzyczny mimo tego, że posiada ograniczony repertuar to może go bardzo fajnie dodać w gry, jakie zazwyczaj pojawiają się na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by chciał to nie puści jednej piosenki w kilku różnych liniach melodycznych. Wiele osób uważa też, że wesele jest bardzo szczególnym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, że nie wyobraża go sobie bez zespołu na żywo. Koszty orkiestry zazwyczaj są sporo wyższe niż te, które trzeba zapłacić za DJ.

Jak wybrać odpowiednią muzykę na wesele?

W pierwszej kolejności musicie zadać sobie pytanie jaką muzykę lubicie. Wesele owszem – jest dla gości, ale to przede wszystkim Wy jako Para Młoda powinniście być z niego zadowoleni. Jeśli wolicie dzisiejsze wydania utworów i dużą różnorodność to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeżeli Wasze przyjęcie weselne ma być bardzo eleganckie to lepszym wyborem będzie orkiestra. Zupełnie inny akompaniament muzyczny wybierzecie gdy większa część gości to będą młodzi ludzie, a inną kiedy uroczystość ma być typowo rodzinna. Nieważne jest jednak czy postawicie na zespół czy DJ na wesele – musicie zadbać o to żeby repertuar był dla Was odpowiedni. Na dodatku obgadajcie z muzykami to czy chcecie zabawy weselne, czy nie, jeśli tak to jakie. Za każdym razem pamiętajcie też o zawarciu umowy.