Indie są fascynującym państwem położonym na półwyspie Indyjskim. Ze względu na ich fascynujący charakter, wielobarwność, kontrast oraz tajemniczość są popularnym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie odwiedzający ten niezwykły kraj na cel swoich wypraw delektują się egzotyczną roślinnością, smaczną pełną aromatów kuchnią, oraz niezwykłymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są krajem bardzo chętnie odwiedzane przez osoby szukające odpoczynku od życia codziennego i pogonią za rzeczami doczesnymi. Można powiedzieć, że Indie są rajem dla osób poszukujących duchowego wytchnienia. Mieszkańcy są niezwykle otwarci, gościnni i zawsze się uśmiechają. Przepiękne starożytne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codziennego życia. Które lokalizacje warto odwiedzić odbywając duchową podróż do Indii? Czy w tym kraju można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Podróż duchowa do Indii – mistyczne świątynie

Indyjskie świątynie mają wyjątkowy charakter, a zarazem otoczone są aurą tajemnicy. Dlatego nie należy ich wykluczać organizując podróż duchową do Indii. Często wyjazdy organizowane przez biura podróży skupiają się głównie na stolicy i najważniejszych zabytkach, aczkolwiek Indie oferują o wiele więcej! Monumentalne budowle które zapierają dech w piersiach w zestawieniu z bujną przyrodą, to połączenie, które zrobi wrażenie na każdym. Bez wątpienia wybierając się na wyjazd duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, innymi słowy Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to budowla wpisana na listę UNESCO, zbudowany w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to punkt docelowy wielu pielgrzymów z całego świata, w którym można wyczuć wyjątkową atmosferę. Warto odbyć tam medytację. Świątynie wzniesione  w Indiach zbudowane zostały trzymając się zasad starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc przepełnia ludzi dobrą energią.  

Egzotyczne plaże jako obowiązkowy punkt programu duchowej wyprawy

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można pominąć zapierających dech w piersiach, przepięknych, piaszczystych plaż. Należy odwiedzić szczególnie na dwie z nich, które uchodzą za najpiękniejsze i skorzystać z relaksujących kąpieli morskich. Wysoki poziom zasolenia wody umożliwi uwolnić się od negatywnych emocji i dobrze wpłynie na stan zdrowia. Na jednej z takich plaż można skorzystać z masaży ajurewdyjskich, które wykonywane są przez specjalistów w odpowiednio do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską niewątpliwie napełni nas pozytywną energią na dłużej. Będąc w tym wyjątkowym, magicznym kraju należy odbyć także górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną energię. Jest to miejsce, które każdego roku odwiedza wielu Indusów. 

Bezcenna moc jogi i medytacji 

Udając się do Indii warto spróbować sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, powinny jej spróbować w czasie tej wyjątkowej podróży. Takie umożliwią zrozumieć przyczyny zaburzeń zdrowia, czy zagrożeń jakie wynikają z obecnego stylu życia. Joga wyjątkowo dobrze wpływa na nasze mięśnie, więzadła a także umożliwia zachować równowagę tak trudną do utrzymania w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie niezwykłe miejsca w Indiach należy także odbyć sesje medytacji. Bez wątpienia daje ona dużo pozytywnych korzyści takich jak relaks, lepszy sen, poprawa koncentracji. Celem medytacji jest uwolnienie się od negatywnych myśli i zrobienia przestrzeni na te pozytywne. 

Duchowa podróż do Indii – czy warto?

Niewątpliwie taka typu wyjazd znacznie różni się od tych oferowanych przez typowe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest idealny dla każdego bez względu na przekonania religijne czy światopogląd. To kraj posiadający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej podróży musi być starannie przemyślana i zaplanowana, aby móc odwiedzić wszystkie ważne duchowo miejsca. Indie to kontakt z niezwykłą przyrodą, to miejsce wspaniałych widoków oraz kontakt z niezwykłymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.