Mówi się że idealny uśmiech to nasza wizytówka. Próchnica i obrażenia mechaniczne to najczęściej spotykane czynniki powstawania ubytków zębach. Luki w uzębieniu są nie tylko mało estetyczne ale mogą doprowadzić także do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Do takich zalicza się przemieszczanie zębów w okolicy, które niesie za sobą wady zgryzu. Kiedy robią się luki powinno się odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najpopularniejsze metody. Jeśli szkasz protetyka w mieście Częstochowa, zobacz koniecznie www.fakhari.pl.

Protezy zębowe

Protetyka ma wiele sympatyków, wiąże się z niższym kosztem niż implantologia,a także przebieg jest dużo krótszy. Protezy można kategoryzować na stałe i ruchome. Do stałych liczymy takie które wyjmujemy na noc. Ich wadą jest to że musimy je oczyścić z resztek jedzenia, są również większe niż inne metody. Pacjent musi przyzwyczaić się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo zbliżone do wyglądu naturalnych zębów a ich dopasowanie w pracowni protetycznej zapewnia wygodę użytkowania. Protezy stałe to mosty oraz korony, które protetyk mocuje do zębów pacjenta. Korony zostają przymocowane do bazy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do okolicznych zębów. Do zamocowania protezy stałej należy spiłować ząb. Może to budzić obawy, natomiast jeśli jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implanty dentystyczne

Implanty to niewątpliwie jedno z najtrwalszych rozwiązań, ale też najbardziej złożonych. Podczas operacji dentystycznej śruba zabespieczająca implant osadzana jest w szczęce, co imituje naturalny korzeń zęba. Po zakończonym zabiegu trzeba poczekać kilka miesięcy, żeby implant scalił się z tkanką, co znacznie wydłuża czas leczenia. Jako ostatni etap na śrubie osadzana jest korona, którą preparuje pracownia protetyczna. Jest to zabieg mniej agresywny niż protezy stałe, ponieważ nie narusza się się okolicznych zębów. Protetyk odtwarza tylko brakujący ząb. Wszystkie opisane sposoby są dostępne w naszej pracowni protetycznej w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy razem najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie.