Jak przebiega kurs business english?

Kurs business english jest zajęciami z języka angielskiego z dużą ilością słówek i zwrotów biznesowych. W trakcie takiego kursu kursanci uczą się słownictwa i przydatnych zwrotów o tematyce handlu, ekonomii, finansów i marketingu. Kurs business english jest pomocny w trakcie zdobywania potrzebnego słownictwa do rozmów o pracę w dużych firmach międzynarodowych, rozmów z potencjalnymi kontrahentami oraz czytania artykułów biznesowych, rozpraw naukowych albo podręczników. 

W trakcie kursu języka angielskiego biznesowego masz możliwość zdobycia doświadczenie przy codziennym mówieniu i czytaniu.

W Warszawie polecana szkoła językowa to Alfa Lingua – angielski biznesowy.

Kiedy przydaje się kurs business english?

Język angielski biznesowy będzie potrzebny zawsze wtedy kiedy w pracy jesteś zmuszony do korzystania z języka obcego, lub chcesz zatrudnić się w międzynarodowej firmie. Zdolności, które uzyskasz na kursie business english będą idealne kiedy będziesz pisać formalne e-maile, reklamować coś i robić dyspozycje. Inaczej mówiąc zawsze wtedy, kiedy masz do napisania profesjonalne pismo. Nauczysz się tworzyć umowy w języku angielskim i będziesz wiedział jak tworzyć prezentacje o tematyce biznesowej. Na dodatek podczas kursu business english zazwyczaj są lekcje z prowadzenia połączeń telefonicznych z anglojęzycznymi klientami, prowadzenia negocjacji oraz opiniowania w języku angielskim. Inaczej mówiąc – pisanie i rozmawianie w języku angielskim nie będzie dla Ciebie kłopotem. Będziesz to ćwiczyć, tak żeby było jak najbardziej profesjonalnie.

Jeszcze najważniejsze – kurs business english przyczynia się do podniesienia pewności siebie kursantów i umożliwia pokonanie tremy przed wygłaszaniem mowy.

Kto powinien zainteresować się kursami business english?

Najlepszymi odbiorcami kursu języka angielskiego biznesowego są osoby, które poszukują pracy i myślą o korporacjach międzynarodowych, lub w firmach, które posiadają klientów obcokrajowców. Na dodatek osoby, które podejmują się pracy w tego typu firmach, a nie mają najlepszych umiejętności językowych również powinny przyjrzeć się takiemu kursowi. Jeśli pracujesz w środowisku biznesowym, gdzie wielką rolę odgrywają kontakty międzynarodowe to bez dwóch zdań jest to kurs dla Ciebie.

Zajęcia są również idealne dla osób, które planują się kształcić i zagłębiać się w artykuły tematyczne, prace naukowe oraz książki. Większość tego typu tekstów jest właśnie po angielsku i kurs business english ułatwi Ci czytanie ich ze zrozumieniem. Na takie kursy najczęściej decydują się menadżerowie, właściciele firm ale też pracownicy działu sprzedaży albo działu obsługi klienta – czyli osoby, które mogą mieć regularny kontakt z klientami obcokrajowcami.

Aktualnie brak znajomości języka obcego to duża wada u hipotetycznego pracownika, więc może powinieneś pójść na taki kurs nawet jeżeli nie potrzebuje tego Twój aktualny pracodawca.