Z pewnością jazda na rolkach, czy też jazda na wrotkach zaliczany jest do jednego z najprzyjemniejszych i najlepiej działających na zdrowie rodzajów aktywności fizycznej. Do ich zalet zalicza się:

  • wzmacnianie mięśni nóg oraz pośladków
  • pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej,
  • wzmocnienie kondycji, wzmocnienie ruchowej koordynacji.

Aczkolwiek zalety rolkarstwa to nie tylko korzyści dla zdrowia. Ta dyscyplina sportowa oprócz tego, że sprawia, że ciało jest wzmocnione, jest to perfekcyjna forma relaksu i rozwiązanie na doskonałą formą relaksu i rozwiązaniem na ciekawe spędzanie czasu ze znajomymi.Ważny jest także fakt iż  jazda na rolkach stwarza szansę do zapoznania się z nowymi osobami,dodatkowo pomogą Ci one nie pamiętać o napięciach.  Co więcej żeby rozpocząć ten sport, nie musisz być sportowcem. Dodatkowo rolki przeznaczone są zarówno dla młodych, jak i dla starszych osób o różnej kondycji.

Jakie są korzyści z jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach w skuteczny sposób redukują tkankę tłuszczową

Czy wiesz, że rolki są skutecznym sposobem na odchudzanie niemal jak bieganie? W czasie godziny jazdy jesteś w stanie {zredukować|spalić| nawet 700 kalorii. Regularne uprawianie rolkarstwa, odbywające się trzy razy w tygodniu, pomogą Ci szybko zrzucić kilogramy. 

Wrotki nie obciążają stawów

Przewagą jazdy na wrotkach nad bieganiem jest fakt iż obciąża ona stawy w mniejszym stopniu. W związku z tym, że aktywność jest płynna, nie wymaga nagłych zrywów, kolana i kręgosłup nie są tak zagrożone na przeciążenia jak w trakcie biegania.

Wrotki poprawiają wydolność fizyczną

Przez to, że jazda na rolkach jest sportem aerobowym wzmacnia serce i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenia. Silne serce lepiej pompuje krew, przez co tlen dostarczony jest sprawniej do wszelkich tkanek w organizmie. Dzięki temu zdecydowanie mniejsz się męczymy i mamy więcej energii.

Rolki rozwijają mięśnie nóg 

Przez to, że w trakcie  jazdy na rolkach uruchomione są wszystkie spore grupy mięśniowe, łydki u u jeżdżących na rolkach stają się jędrne. 

Rolki pomagają w koordynacji ruchowej

Ze względu na konieczność zachowania prawidłowego balansu ciała na chwiejnych rolkach powoduje, iż odpowiednie mięśnie naszego ciała są zobowiązane do współpracy ze sobą. Jazda na rolkach wyrabiają poczucia równowagi.

Wrotki dotlenia organizm

Bezsprzecznie jeżdżąc na rolkach zażywamy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nie można ukryć, iż taka aktywność jest bardziej zdrowy a także w lepszy sposób dotlenia nasze ciało aniżeli ćwiczenia w zamkniętych obiektach.

Jazda na rolkach jest idealnym środkiem transportu  

Ogromnym plusem jazdy na wrotkach jest fakt, że można nimi dotrzeć wszędzie tam, gdzie prowadzą asfaltowe drogi.

Wrotki rozluźnia i obniża stres

Jazda na rolkach po czasie zapełnionym obowiązkami to idealny sposób na rozluźnienie czy nawet izolacja od rutyny życia codziennego. A dodatkowo jazda na wrotkach pozwoli nam przyjemnie spędzić czas z plusami dla zdrowia  i prezencji naszej figury.

Gdzie w Szczecinie jesteśmy w stanie jeździć na wrotkach? 

Bez wątpienia najlepsza pora roku do treningów na rolkach to z pewnością miesiące wakacyjne czyli na przykład maj. Szczecin oferuje wiele miejsc w których można jazdy na wrotkach. Gdzie na rolki w Szczecinie?

Arkonia

Na wyróżnienie zasługuje mieszcząca się w Szczecinie arkonka. Tuż obok niej znajdują się liczne krzewy I jezioro. Bezsprzecznie dzięki temu jazda na rolkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Pełny dystans tej trasy to aż 1,7 km.

Szczecińskie bulwary

Następną lokalizacją są znajdujące się w Szczecinie Bulwary. Pełny dystans trasy to aż 850 m.

Trasa zamkowa

Kochasz panoramę Szczecina?Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak to zdecydowanie polecamy i trasę zamkową. To wyasfaltowana ścieżka, która pokazuje widok na Odrę i Szczecin.